Menu Zamknij

Jak rozpocząć koktajlową przygodę ?

Przygotowywanie pysznych koktajli nie jest już umiejętnością zarezerwowaną dla barmanów. Podobnie jak sztuka gotowania nie jest zarezerwowana wyłącznie dla kucharzy. Obecnie świat drinków stał się elementem kultury, coraz więcej osób wie jak smakuję Mojito, Cuba libre, czy Aperol Spritz. Pokuszę się o stwierdzenie, że przynajmniej w niewielkim stopniu na drinkach powinien znać się każdy!

Coraz częściej podczas wieczornych spotkań na mieście lub u znajomych decydujemy się na Prosecco , Gin z tonikiem, a nawet Whiskey sour !
Posiadanie przynajmniej podstawowej znajomości alkoholi i koktajli pozwoli nam czuć się pewniej w towarzystwie, a podczas organizacji domówki zaskoczyć swoich gości czymś na prawdę wyjątkowym. Wbrew powszechnym mitom wcale nie potrzebujemy do tego specjalistycznego sprzętu, a większość składników na pewno znajduje się w Waszej kuchni!

Doskonałym przykładem jest wspominane już przez nas Whiskey Sour:

Whiskey sour to idealny koktajl na spotkanie z przyjaciółmi !

Whiskey sour w domu?🧐 Niezbędny sprzęt i produkty na pewno macie w kuchni 😎🍹
Brak shakera?😟😟 Żaden problem!😁 Wystarczy słoik i 2 zakrętki z których jedna po zrobieniu dziur posłuży nam za sitko! 🙂🙃🙂
Do shakera (słoika) wlewamy:
40ml whiskey – (oczywiście można więcej😎)
20ml soku z cytryny
10-15ml syropu cukrowego (woda i cukier 50:50)
Białko z jajka
Całość wstrząsamy przez kilka sekund bez lodu, następnie dodajemy lód i ponownie wstrząsamy.
a) Przy użyciu naszego sitka przelewamy koktajl do szkła wypełnionego lodem,
b) Można zrezygnować sitka i przelać koktajl do pustego szkła wykorzystując lód który mamy już w naszym shakerze.
Całość aromatyzujemy skórką z cytryny lub pomarańczy a następnie wrzucamy ją do środka jako dekorację. Gotowe!😍😍

Doskonałym wstępem do eksperymentowania z shakerem mogą być jednodniowe warsztaty barmańskie, podczas których profesjonalni barmani podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Skoro tak wiele osób gotuje w domowym zaciszu, czemu więc pyszne koktajle miałyby być zarezerwowane jedynie dla barów i restauracji? Nasze hasło brzmi ” Koktajle wszędzie i dla każdego!”

Caipiroska truskawkowa na bazie świeżych truskawek

Warsztaty to nie tylko duża dawka wiedzy, ale również mnóstwo dobrej zabawy! Idealnie sprawdzają się jako forma spędzenia wolnego czasu w sposób smaczny i praktyczny 🙂

Już w grudniu zorganizujemy dla Was tego typu spotkanie! Odbędzie się w Gdynii, a miejsce spotkania to kolejna niespodzianka którą dla Was przygotowujemy!


Powiązane Wpisy